انهدام غول آپلود ایران و معضل آپلود

سایت های گوناگونی در اینترنت وجود دارد که در انواع ایرانی آنها می توانیم به "آپلود ایران بلاگ" (به آدرس up.iranblog.com)  اشاره کنیم این سایت و انواع مشابه آن مانند "آپلودفا "(به آدرس uploadfa.com) از پلتفرم خاص و کلیشه ای استفاده می کنند که هم اکانت رایگان می دهد و هم لینک مستقیم ولیکن از فرمت های محدودی پشتیبانی می کنند که شامل js و CSS نمی شود و البته دامین اختصاصی هم نمی دهند.
متاسفانه این سایت ها هم اخیرا با مشکل کمبود پهنای باند مواجه شده اند به گونه ای که شاهد هستیم در برخی از ساعات شبانه روز بالاخص ساعت اوج ترافیک حتی صفحه اول آنها هم لود نمی شود چه برسد به اکانت و فایل های آپلود شده!!.
سایتی دیگر که خود را رقیب پرشین گیگ می دارد، "پارسا اسپیس" ( به آدرس parsaspace.com) است این سایت گرچه پنل کاربری جالبی ندارد و از دامین هم خبری نیست ولی به همراه اکانت رایگان،1 گیگ فضا + پشتبانی از اکثر فرمت ها را در اختیار قرار می دهد -- اما اگر لینک مستقیم بخواهید باید پول $$ پرداخت کنید!!.
سایتی معتبری دیگر به نام "آپ 98 " (به آدرس  up98.org) وجود دارد که لینک مستقیم می دهد اما اخیرا برای اکا نت جدید ثبت نام نکرده و حتی اعلام کرده که تصمیم دارد ا کانت های قدیمی را هم باطل کند پس شما می توانید در آن به صورت عمومی به آپلود بپردازید و البته باز هم از js و CSS خبری نیست.
سایت های متفرقه دیگری مانند "یاسی آپلود"(به آدرس  yasiupload.com) ،"نوین آپلود"(به آدرس novinupload.com ) ،"آی آر فری آپ"(به آدرس irfreeup.com) و 20 آپلود"(به آدرس  20upload.com)  و غیره هم وجود دارند که هرکدام معضلات خاص خود را دارند.
با عنایت به مطالب فوق به جرات می توان گفت که اکنون وبلاگ نویسان ایرانی در آپلود فایل هایشان دچار مشکلات متعددی هستند گرچه سرورهای قدرتمند و پیشرفته و رایگان خارجی برای آپلود وجود دارد اما متاسفانه اکثر آنها یا ف-ی ل ت-ر شده اند و یا به زودی ف-ی ل ت-ر می شوند. و امنیتی برای فایل های وبلاگ هایی که قانونی فعالیت می کنند در آنها وجود ندارد.

/ 0 نظر / 6 بازدید