همه چیز درباره سال 2012 (1)

اگر حوصله خواندن این مقاله طولانی را ندارید حداقل نتیجه گیری انتهایی قسمت سوم آنرا بخوانید !

مقالات 2 و 3 خواندنی های بیشتری دارند حتما بخوانید...

مایان ها
مایا نام مجموعه‌ای از اقوام سرخ‌پوست در جنوب مکزیک و شمال آمریکای مرکزی است. مایاها از مشهورترین قبایل بوده‌اند. آنان شهرهایشان را در دل جنگلهای بارانی می‌ساختند. فرزندان آنها، هنوز هم در این منطقه‌ها زندگی می‌کنند.

مایا

قوم مایا از جمله تمدن‌های بسیار پیشرفته آمریکای مرکزی بود. دست آوردهای مایاها در هنر، معماری، نجوم و ریاضیات بسیار چشمگیر بود.

مایا

مایا

مایا

مایا

مایا

مایا

مایا

مایا

مایامایای بزرگ
نخستین مایاها در دولت-شهرهایی زندگی می‌کردند که به احتمال زیاد پادشاهان روحانی آنها را رهبری می‌کردند.شواهدی از این دولتها در حدود ۲۵۰ میلادی در دست است؛ مثل ستون‌های سنگی که به امر حکمرانان برافراشته شدند تا آنان موفقیتهایشان را بر آنها ثبت کنند.طی چند نسل، مایاها شهرهای بزرگی چون تیکال (نام قدیمی گواتمالا) ساختند که جمعیت آن به ۵۰ هزار نفر می‌رسید.مایاها در سرتاسر شبه جزیره یوکاتان تا اقیانوس آرام پخش شده بودند.

مایا

مایا

مایا

مایا

مایاجامعه مایاها

این جامعه جامعه ای طبقاتی بوده.رؤسای محلی(کاسیک ها)که طبقه اشراف را تشکیل می دادند؛ کاهنان(آکین ها)که وظیفه دار انجام مراسم مذهبی بودند؛ عامه مردم و بردگان (اعم از اسیران و مجرمین) که قشر مادون جامعه به حساب می امدند. این جامعه توسط یک فرمانروای موروثی(هالات، کلیت)، رؤسای محلی(باتاپ ها)و یک قشر از ماموران(توپیل ها)اداره می شد.

مایا

مایا

مایا

مایا

مایا


 
ثروت از زمین

ثروت مایاها از بازرگانی و کشاورزی بود. چنان که ۱۵۰۰ سال پیش از میلاد، مردم این منطقه ذرت وحشی پرورش می‌دادند که غذای اصلی آنها بود. دانه‌های ذرت را می‌پختند و یا برای تهیه حلیم آسیاب می‌کردند. کشاورزان مایا سیب زمینی، لوبیا سبز، آووکادو و سیب زمینی شیرین پرورش می‌دادند. آنان برای کار کردن در مزرعه، جانوران اهلی نداشتند؛ اما جانوران وحشی را شکار می‌کردند و ماهی می‌گرفتند. اغلب مردم در کلبه‌های جنگلی زندگی می‌کردند و فقط برای شرکت در بازارهای خرید و فروش یا مراسم مذهبی به شهر می‌رفتند.

مایا


 
اخترشناسی
بزرگان دینی مایا آموخته بودند که چگونه سال خورشیدی، ماه قمری و حتی حرکتهای سیاره زهره را محاسبه کنند.مایاها برای این محاسبه‌ها، ریاضیات ترکیبی را بکار می‌گرفتند و ماهرانه تر از سایر ملتهای آمریکایی، از خط (نوشتار)، استفاده می‌کردند.

مایا


 
مرگ یک فرهنگ
حدود سال ۸۰۰ میلادی، برخی از شهرهای جنوبی تمدن مایا متروکه شدند. تا سال ۹۵۰ میلادی هم بیشتر شهرهای بزرگ ویران گردیدند. دلیل این موضوع مشخص نیست.مردم منطقه به زندگی در سرزمین مادری خود، اما در روستاها، ادامه دادند. تجدید حیاتی در تمدن مایا، در حدود سال ۱۲۰۰ میلادی بوجود آمد. اما پس از آن، در قرن شانزدهم، قلمروی مایا بدست مهاجمان اسپانیایی فتح شد.

اقوام مایا ( اینکا ها ) هزاران سال پیش در آمریکای جنوبی می زیستند و تمدن بسیار پیشرفته ای داشتند از جمله مدارک موجود راجع به این تمدن با شکوه، اثر باستانی به نام Machopicho است که در کشور پرو به عنوان یکی از عجایب هفتگانه شناخته شده، باعث حیرت دانشمندان شده است و اینکه تقویمی را طراحی کردند که تا هزاران سال بعد و حتی در عصری که ما در آن به سر می بریم درست از آب درآمده و از دقت فوق العاده ای برخوردار است، به طوری که تمام سالها و روزها و ماه هایش کاملاً درست و دقیق هستند.
اما نکته در اینجاست این تقویم که تمام ایام و ماه های تاریخ را به درستی و دقت در خودش گنجانده است، ناگهان در تاریخ بیست و یکم دسامبر سال 2012 به پایان می رسد!!!
و همین حس کنجکاوی خیلی از مردم و دانشمندان را برانگیخته است که چرا تقویم مایان ها در روز ذکر شده تمام می شود.
آیا روز 21 دسامبر سال 2012 روزی است که جهان به پایان می رسد یا اینکه آغاز دوره ای جدید است؟ آیا به پایان رسیدن تقویم مایان ها را می توان نشانه ای دانست بر وقوع یک اتفاق خاص در جهان؟
لازم به ذکر است که مایان ها مردمی بودند درون نگر که در عرفان و ستاره شناسی هم پیشرفت کرده بودند.

تقویم مایا
در مورد ریاضیات زمان و تقویم بدون شک مایا ها نابغه بوده اند. با توجه به تکرار دوره های زمانی، آنها دو نوع تقویم را بنیان نهادند :
1- تقویم مذهبی که برای جشن های مذهبی و پیشگویی های آسمانی مورد استفاده قرار می گرفت
2- تقویم خورشیدی
هر دوی این تقویم ها بر پایه این حقیقت استوار شده است که هر سال اندکی بیش از 365 روز طول می کشد، سیستمی که کمی دقیقتر از تقویم مسیحی است. مایا ها با استفاده از حرکت خورشید، ماه و ستارگان آنچنان تقویم دقیقی داشتند که قادر بودند پدیده هایی مانند خسوف و کسوف و اعتدالین بهار و پاییز را پیشگویی کنند.
مایاها برای نگهداشتن زمان از چرخ هایی در هم یا ترکیبی استفاده می کردند و با استفاده از اینها حرکات ماه و خورشید و دیگر ستارگان را ثبت می نمودند.
تقویم آیینی یا مذهبی آنها 260 روزه بود که Tzolkin نامیده می شد. این تقویم از دوره های 13 روزه تشکیل شده بود که که در هر دوره روز ها نام خاص خود را داشتند، مثلاً می توانید در نظر بگیرید که روز اول این دوره 260 روزه با lmix-1( یکشنبه در تقویم مسیحی ) آغاز شود، در این صورت روز دوم lk-2 باشد ( دوشنبه در تقویم مسیحی ) و الی آخر؛ پس از اینکه شما به روز ben-13 رسیدید شماره ایام از یک شروع خواهند شد مثلا ًlx-1 برای روز اول و men-2 برای روز دوم و الی آخر.
شما مجبور بودید 260 روز صبر کنید تا روز lmix-1 دوباره از راه برسد. ( 13*20=260)
این نامگذاری پیچیده برای هر روز از هر دوره، معنی و سمبل آن؛ در گویش های مختلف مایا تفاوت داشت.
هر روزی با یک نقش که هنرمندانه و با استادی تمام حجاری شده بود نمایش داده می شد که "Head Variant" ( انگلیسی ) نامیده می شدند؛ نوعی طریقه نوشتاری که شباهتی با الفبای کنونی ما ندارد.
Tzolkin با یک دوره 365 روزه خورشیدی ترکیب شده بود که این دوره 365 روزه Haab نامیده می شد. این دوره 365 روزه به 18 ماه تقسیم می شد به علاوه یک ماه 5 روزه به نام Wayeb که در عقاید مایا این دوره به عنوان دوره خطرناک در نظر گرفته می شود.
کلاً 52 سال طول می کشید که تقویم Tzolkin و Haab یک دوره کامل زمانی را طی کنند.

تقویم باستانی مایاها(مایان ها)

مایا


 
در سال 2012 و با انقلاب زمستانی طبیعت پایان یافته و از نوع شروع می شود. لازم است بدانیم که این تقویم بیش از دو هزار سال قدمت دارد و جای شگفتی است که چگونه در آن زمان قوم مایا ها در جایی با سایر تمدن های آن زمان در ارتباط نبوده بدون داشتن هیچ وسیکه نجومی مانند تلسکوپ و غیره توانسته اند اینگونه به شکلی دقیق و باور نکردنی با دقت تقویمی را طراحی کنند!.

مایا

مایا


 
 
این بی شک در صورتی ممکن است که آنها با موجوداتی فرا زمینی در ارتباط بوده باشند. مقیاس های مورد استفاده آنها بسیار دقیق است بررسی های جدید نشان داده اند دقت تقویم مایان ها حدود 99/9999 در صد می باشد یعنی تقریبا 100 درصد و این شگفت آور است!!.
آیا دقت آنها در محاسبات و هماهنگی تقویم آنها با انقلاب زمستانی اتفاقی است یا حساب شده؟؟
باید توجه کرد که مایان ها مسیحی نبودند و روز کریسمس برای آنها ارزشی نباید داشته باشد اما گذشته از این روز انقلاب زمستانی روز بسیار مهمی در طبیعت محسوب می شود ایرانیان باستان شب این روز را به عنوان طولانی ترین شب سال شب یلدا نامیده و جشن می گرفتند در بسیاری از فرهنگ ها این روز حائز اهمیت است ، در فرهنگ باستانی مایا ها این روز یکی از مقدس ترین روز های سال بوده و اعتقاد بر این است که بعد از آن خورشید دچار تولد دوباره ای می شود و روز ها شروع به طولانی تر شدن می کنند .
مطالعات فراوانی در مراکز آکادمیک نجوم انجام شد از جله محققین John Mayor Jenkins است.
مطالعات او اثبات می کند که مایان ها عمدا پایان تقویم خود را با روز انقلاب زمستانی سال 2012 هماهنگ کرده اند ، اکنون سوالی که مطرح می شود این است که چگونه؟ آیا مدت بیش دو هزار سال را روز به روز شمرده اند یعنی بیش از 730000 روز !؟ و اصلا اهمیت اینکار برای آن ها چه بوده؟؟
تقویم باستانی و نجومی و منطبق بر طبیعت مایان خود پاسخ سوآلات را می دهد
این تقویم دو امتیاز و ویژگی مهم دارد:
1- آغاز دوباره آن در روز انقلاب زمستانه زمین ،که خود یک پدیده نجومی است
2- تاریخ طولانی تقویم منطبق است با حرکت تقویمی کره زمین ،که این هم یک پدیده نجومی دیگر است.
حرکت تقویمی یعنی لنگی و انحراف خیلی آرام زمین؛ لازم به ذکر است که محور کره زمین شامل خط صافی می شود که از هر دو قطب عبور می کند و کره زمین حول آن حرکت دورانی دارد
حدود 26 هزار سال طول می کشد تا این لنگیدن کامل شود گاهی مواقع این مدت را "سال بزرگ" یا "سال عظیم" می نامند.
کل مدت و کل یک دوره تقویم طولانی مایاها 5125 سال است و مایاها هر دوره این تقویم را یک"عمر جهان" نامیده اند و و کل جهان را در قالب 5 دوره تفصیر کرده اند وقتی 5×5125 کنیم به عددی می رسیم حدود 26000 که نشان دهند سال عظیم است !!
آنها هر 5 دوره را بررسی و برای آنها سمبل ها و علائمی در نظر گرفته اند.

مایا


 
اکنون فهمیدیم که تقویم دراز مدت مایاها آشکارا مطابق با اصول ستاره شناسی و علم نجوم است.
این به منزله این است که مایانها بیان کرده اند که :"ما سال ها را می شناسیم و ما سال عظیم را می شناسیم و ما به قوانین نجومی اشراف داریم!"
مسئله دیگر آن است که آیا شواهد ستاره شناسی دیگری وجود دارد که اثبات کند روز انقلاب زمستانی زمین در سال 2012 یک روز بسیار مهم و متفاوت می باشد؟ جواب مثبت است در ادامه به بررسی آن می پردازیم.


چرا 2012 ؟
پاسخ: تولد سه گانه خورشید!!
تصویر زیر بوسیله یک نرم افزار نجوم تولید شده و به وضوح وضعیت منظومه شمسی را در روز انقلاب زمستانه سال 2012 نشان می دهد.

مایا


 
در این تصویر ما صلیبی فرضی را به مرکزیت خورشید بر فراز آسمان می بینیم که مایان ها آنرا درخت مقدس می نامند. این علامتی مهم در فرهنگ آنها بوده است.
برخی منجمین معتقدند که این همان پدیده "همترازی عظیم" یا "the galactic alignment" اما این همه ماجرا نیست بسیاری از ستاره شناسان تایید می کنند که این پدیده و این روز بسیار مهم تر از پدیده  galactic alignment می باشد !

2012

2012

2012


اگر به تصویر دقت کنید خورشید را در مرکز راه و مسیر تاریک کهکشان راه شیری می بینید سیارات بر روی شکم مادری فرضی قرار دارند مسیر تاریک هم به منزله رحم مادر و کانال تولد می باشد این نقطه نظر مایاها می باشد!!

2012

2012

2012

2012

2012

2012

2012

2012

2012همچنین وقتی خورشید را در مسیر تاریک می بینیم ما تولد دوباره خورشید را مشاهده می کنیم همچنین مایانها روز انقلاب زمستانه و طلوع آفتاب را به منزله تولدی دوباره برای خورشید بیان نموده اند پس کاملا واضح است که در روز 21 دسابر سال 2012 ما سه تولد دوباره برای خورشید داریم که مصادف است با پایان تقویم مایانها و آغاز سیکل تازه آن!!!
این تولد های دوباره این نماد ها و پدیده های نجومی که در آداب مایان ها مقدس بوده در حکاکی های سنگی موجود در lzapa و مکزیک مشاهده می شود که آن مناطق زادگاه تقویم مایان ها می باشد.
آری اینها همه حاکی از سطح بالای اطلاعات مایاها می باشد مایاها از روی اتفاق و با بی اطلاعی 2012 را انتخاب نکرده اند آن ها به وضوح می دانسته اند که اتفاقاتی در این سال رخ خواهد داد.
همانطور که بیان شد 2012 سالیست همراه با تولد های دوباره و دگردیسی و تحول به صورتی که از تاریکی به روشنی می باشد از جنبه روحانی و معنوی که نگاه کنیم به این نتیجه می رسیم که قرار است انقلابی تحول انگیز و بهبود دهنده رخ دهد.


تجربیات جادوگران

بررسی اسناد و سنگ نوشته های تمدن مایان ها نشان داده که جادوگران آنها با خوردن نوعی ماده توهم زا که از نوعی وزغ گرفته می شد دچار حالاتی عرفانی و روحانی می شدند و می توانستند آینده را پیش گویی کنند.

2012

2012


 
 
مایان ها برای ساختن چنین تقویمی می بایست مدت دقیق طول سال را می دانسته اند.ما اکنون می دانیم که طول یک سال 365 روز و یک چهارم روز است .
آنها برای اینکه پایان دوره پنجم تقویم خود را با روز انقلاب زمستانی سال 2012 هماهنگ کنند سال یک دقیقه را بیشتر محاسبه کرده اند به عبارت دیگر تقویم آنها سالی یک دقیقه به جلو می رود که اگر این را در مدت 2000 سال ضرب کنیم می شود 2000 دقیقه از آنجا که یک روز 1,440 دقیقه می باشد بنابراین تقویم آنها اکنون بیش از یک روز جلو افتاده! البته این از ارزش و اهمیت روز 21 دسابر 2012 کم که نمی کند هیچ بلکه اهمیت این روز برای مایاها را نشان می دهد.
یکی از دلایل اهمیت روز 21 دسامبر 2012 تشکیل درخت مقدس در منظومه شمسی است البته در سال های دیگری هم این درخت تقریبا شکل می گیرد اما در 2012 این نماد که در اصل به شکل یک صلیب می باشد به صورت منظم و زیبایی پدیدار می که در تصاویر مشخص است.

2012

2012بررسی نکات جالب توجه سال 2012 از نگاه علم ستاره شناسی
در این سال پدیده "هم ترازی کهکشانی" رخ می دهد همان پدیده ای که در سال 1998 هم رخ داد این پدیده با توجه به "خط استوایی کهکشانی" توصیف گردید اما مایاها به پدیده 2012 از دیدگاه کانال تولد نگاه می کنند.
مایاها برای اینکه بتوانند باز آغاز تقویم خود را با انقلاب زمستانی سال 2012 هماهنگ کنند می بایست توانسته باشند طول سال را با دقت 45 ثانیه اندازه گیری کرده باشند!
همچنین برای درک بهتر علم نجوم باید دانست که زمن دارای 3 نوع حرکت می باشد 1- حرکت دورانی= 1 بار در شبنه روز ؛ 2- حرکت به دور خورشید= سالی یکبار و 3- حرکت آهسته بر روی محور لنگ خود = 26000 سال یکبار.

2012

2012

2012

2012

2012جالب است بدانید حرکت تقویمی خورشید که هر 26000 سال یکبار کامل می شود در سال 2012 کامل می شود!!
1- تولد سه گانه خورشید در روز 21 دسابر سال 2012 خورشید 3 تولد فرضی خواهد داشت 1- هر روز خورشید هنگامی که غروب می کند به نظر می رشد که به درون زمین می رود و صبحگاهان در هنگام طلوع انگار خورشید از زمین بر می خیزد در اغلب فرهنگ ها از طلوع خورشید به عنوان تولد خورشید یاد می شود 2- شب انقلاب زمستانه هر سال طولانی ترین شب سال است و از آن روز به بعد روزها شروع به طولانی تر شدن می کنند این طولانی تر شدن به جانداران کمک می کند تا وضعیت زندگی آنها در شب های سرد زمستانی بهبود پیدا کند از این اتفاق نیز در بسیاری از فرهنگ به عنوان تولد دوباره خورشید  نام برده می شود. 3- در 21 دسامبر سال 2012 خورشید در مرکز شیار تاریک کهکشان راه شیری قرار می گیرد و در روز بهد از آن خارج می شود در فرهنگ مایاها وضعیت منظومه شمسی در این روز به شکلی است که انگار خورشید از رحم مادری فرضی متولد می شود.
عبور کهکشانی سال 2012:
در تمام طول سال وقتی از زمین به خورشید نگاه می کنیم دچار نوعی خطای چشمی می شویم و به نظرمان می آید که خورشید به صورت آرام در طول خط استوای کهکشانی حرکت می کند!، زمان این عبور حدود 15 ساعت است و نقطه میانی این عبور شامل همترازی کامل زمین و خورشید و خط استوایی کهکشانی می شود. در سال 2012 خورشید ضمن عبور از خط استوایی کهکشانی از مرکز شیار تاریک کهکشان هم عبور می کند( البته توجه داشته باشید که ما اکنون می دانیم که خورشید ثابت است و حرکات زمین موجب بوجود آمدن حرکات فرضی خورشید است).
در 21 دسامبر سال 2012  در ساعت 4.46 دقیقه صبح زهره طلوع می کند یعنی قبل از طلوع خورشید جیم رید سردبیر نشریه تخصصی مطالعاتی مایا می گوید انتخاب روز انقلاب زمستانه سال 2012 توسط مایاها بسیار مهم است در این روز زهره زودتر از خورشید طلوع می کند و این یعنی دو طلوع؛ این نشان دهنده اشراف ستاره شناسی مایان ها می باشد!.
در ساعت 5.11 دقیقه عطارد به عنوان دومین جزء و عنصر سازنده درخت مقدس خود نمایی می کند ؛ در ساعت 6.29 دقیقه صبح خورشید به صورتی درخشان طلوع کرده و به عنوان مهمترین جزء درخت طلایی به آن خواهد پیوست ،مسلما در این موقع آسمان روش می شود و زهره و عطارد از نظر ها پنهان می گردد اما آنها سفر خود را ادام خواهند داد، پلوتون که هرگز با چشم غیر مسلح مشاهده نمی نود در ساعت 7.03 دقیقه ظاهر خواهد شد و در نهایت مریخ به عنوان آخرین جزء درخت مقدس در ساعت 8.24 صبح به آن می پیوندد ؛ و چند ساعت بعد یعنی در ساعت 10.05 دقیقه دقیقا مرکز خورشید بر خط استوایی کهکشانی قرار می گیرد و این یعنی همترازی بزرگ سال 2012 که مظهر عشق و قدرت الهی است !!!
 

2012

2012


 
زمان های فوق با نرم افزارهای ستاره شناسی و محاسبه گر آنلاین سازمان فضایی آمریکا اندازه گیری شده است.
تصویر درخت مقدس
درخت مقدس در بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان وجود دارد از آن با نام هایی مثل "صلیب مقدس" ، "درخت زندگی" ، " درخت زندگی" و "درخت جهان" نام برده شده است.
خورشید یکبار در هر سال استوایی انقلاب زمستانه را ایجاد می کند و یکبار در هر سال نجومی در مرکز شیار تاریک همتراز می شود نکته بسیار مهم آن است این دو اتفاق در سال 2012 باهم همزمان می شوند !! اتفاقی که از 26000 سال قبل تا کنون رخ نداده و تا 26000 سال دیگر هم رخ نمی دهد (قدمت تمدن انسان در زمین چقدر است؟!)!!! اکنون براحتی قابل تصور است که چرا این روز برای مایاها مقدس بوده.(تقویم مایاها فقط 2000 سال قدمت دارد!).
در 6 ژوئن سال 2012 زهره آشکارا از جلوی قرص کامل خورشید عبور می کند و با استفاده از وسایل مخصوص براحتی می توان آنرا دید که همچون توپی تیره رنگ از جلوی خورشید رد می شود.این رخداد در فصال زمانی نامنظمی رخ می دهد مثلا 8 سال یا 105 ، 122 8 ، 8 ، 105 ، 8 ، 122 سال و غیره نکته اینجاست که تقویم مایان ها با این رخداد هم در سال 2012 هماهنگ است و به جرئت این رخداد نجومی هم از رخداد های مهم سال 2012 می باشد!!.
دقت محاسباتی مایان ها شگفت انگیز است!!!

ستاره شناسی مایا
مایاها به راستی ستاره شناسان قابلی بودند. علاقه آنها برخلاف ستاره شناسان غربی بیشتر زمان Zenial Passage بود که این زمانی است که خورشید درست از بالای سر شما عبور می کند و این زمان انقلاب تابستانی نیز نامیده می شود.
در این زمان خورشید از روی عرض جغرافیایی مایا ها عبور می کرد، که این زمانی بود که خورشید در وضعیت انقلاب تابستانی یا 23-1/3 درجه شمالی قرار می گیرد. اکثر شهر های مایا زیر این عرض جغرافیایی قرار داشتند و این بدان معنی بود که مایاها می توانستند در این زمان خورشید را درست بالای سرشان که در حال عبور از عرض جغرافیایی مربوط به آنها بود را ببینند و این دو بار در سال اتفاق می افتاد.
آنها به راحتی می توانستند این زمانها را ردیابی کنند چون در این زمانها خورشید درست بالای سر قرار می گیرد و شما هیچ سایه ای نخواهید داشت.
Zenail Passege از آنجا که در نقاط گرمسیری و در عرض جغرافیایی خاصی قابل مشاهده بود بنابراین اسپانیایی ها از آن هیچ اطلاعی نداشتند. مایا ها خدایی داشتند که معرف این موقعیت خاص خورشید بود و او را خدای غواص می نامیدند.

پایان چرخه بزرگ مایا در تاریخ 21 دسامبر سال 2012
پژوهشگران هم اکنون کشف کرده اند که اساطیر مایان ها به شدت به حرکات ستارگان و کهکشان راه شیری و صور فلکی وابسته بوده و ریشه آنها را باید در آسمان جستجو کرد و جدول زمانی روز آفرینش درست مطابق با انتهای دوره طولانی تقویم مایان ها است.
پژوهشها نشان داده است که در روز انتهای تقویم مایان یک پدیده نجومی نادر اتفاق خواهد افتاد؛ اگر بخواهیم ساده صحبت کنیم در این واقعه نوعی هم ترازی بین صفحات خورشیدی و و صفحه کهکشانی کهکشان اتفاق می افتد. در این زمان خورشید در حالت انقلاب زمستانی خود از دید یک ناظر زمینی با کهکشان راه شیری که کهکشان ماست و ما روی لبه آن قرار داریم مصادف خواهد شد.
گذشته از این خورشید از یک حفره تاریک در کهکشان راه شیری عبور خواهد کرد که این حفره تاریک بوسیله غبار های بین ستاره ای ایجاد شده و باعث می شود که ما نتوانیم ستارگان را ببینیم.

آسمان در 21 دسامبر 2012

یک هم محوری نادر
خورشید در حالت انقلاب زمستانی خویش در شکاف تاریک کهکشان خواهد گرفت
در طلوع آفتاب روز انقلاب زمستانی در سال 2012 میلادی، خورشید دقیقاً در شکاف سیاه راه شیری قرار خواهد گرفت و جهت طوری خواهد بود که حلقه کهکشان راه شیری در تمام نقاط افق دیده خواهد شد مانند اینکه کهکشان روی زمین فرود آمده باشد و آن را در افق لمس می کند و مانند این است که دروازه آسمان گشوده باشد، البته "دروازه آسمان" یک اصطلاح است برای این حالت که در آن راه شیری افق را در بر می گیرد و ربطی به شکاف تاریک راه سیری ندارد.
در افسانه های مایا خورشید در حالت انقلاب زمستانی با یک خدا به نام One Hunahpu مرتبط است که به عنوان "اولین پدر" شناخته می شد. کتاب مقدس مایا به نام Popol Vuh در مورد دوقلوی One Hunahpu سخن رانده است که دوباره متولد می شود و دوره جدیدی را در جهان آغاز خواهد کرد.
در اساطیر مایا "شکاف تاریک" معناهایی دارد مانند جاده تاریک، xibalba be یا جاده ای به جهان مردگان، یک شکاف در شاخه های کیهانی ( راه شیری ) ، دهان هیولای کیهان ( نمایش داده شده به شکل قورباغه، پلنگ یا مار ) یا کانال تولد مادر کیهانی.
رویهم رفته در اساطیر مایا شکاف تاریک کهکشان به عنوان کانالی برای تولد مادر کیهان در نظر گرفته می شد آن چیزی که می توانیم "اولین مادر" بنامیم که "اولین پدر" را کامل می کند. به این ترتیب ما می توانیم استعاره های مایا را برای آفرینش جستجو و ردیابی کنیم.
و اما پایان تاریخ مایا نزدیک است یعنی دوره ای که 13 baktun طول می کشد و معادل 5125 سال است.
تمامی اینها ثابت می کند که قوم مایا از این واقعه کمیاب نجومی آگاه بوده و آن را پیش بینی کرده است و از آن به عنوان یک زمان انتقال یا آغاز دوره ای جدید در جهان یاد کرده است
اگر با زبان افسانه بخواهیم صحبت کنیم این تاریخ اتحاد "اولین مادر" با "اولین پدر" است یا به تفسیری دیگر زمانی است که "اولین پدر"( خورشید در حالت انقلاب زمستانی و فرمانروای عصر جدید ) از "اولین مادر" ( شکاف تاریک کهکشان ) زاییده خواهد شد.
عبارت مناسب برای وقایع بالا این است:
"اولین مادر" به اولین خدا یا اولین فرمانروا ( آغاز کننده عصر جدید ) حیات خواهد بخشید
هدف از این تاپیک، بیشتر تحقیق و تفحص راجع به تمدن مایا است نه اثبات اینکه در روز 21 دسامبر 2012 اتفاق خاصی قرار است بیفتد اگرچه بعید هم نیست اتفاق خاصی در پیش باشد با توجه به خطرات بسیاری که نسل بشر را تهدید می کند.
مانند خطر گرم شدن کره زمین و رسیدن گرمای

/ 6 نظر / 9 بازدید
عرفان

عرفان با سلام و عرض تبریک به مناسبت ولادت عمه سادات، حضرت زینب(س) ای حجت خداوند ، مهدی موعود روح و جانم به فدایت مردمانی منتظر ،دلهایی خسته و قلبهایی شکسته همه و همه از حنجره تنهایی تو را صدا می زنند... منتظر حضور پر مهر شما... یاعلی

ابراهیم

سلام... متشکر که بهم سر زدی... لینکت کردم... چه جمعه ها که یک به یک غروب شد نیامدی…………چه بغضها که در گلو رسوب شد نیامدی خلیل آتشین سخن ؛ تبر به دوش بت شکن…………..خدای ما دوباره سنگ و چوب شد نیامدی برای ما که خسته ایم نه ؛ ولی…………………………..برای عده ای چه خوب شد نیامدی تمام طول هفته را به انتظار جمعه ام…………………..دوباره صبح؛ ظهر ؛ نه غروب شد نیامدی

وارث

سلام همسنگر وب خیلی خوبی دارید. میرم که مطلبتون رو بخونم. لینک کردم وبتون رو. ولی هنوز نتونستم بنر سه گوش رو بذارم توی وبم. در اسرع فرصت اون رو هم میذارم. موفق و موید باشید زیر سایه آقا امام زمان و در رکاب امام خامنه ای.

محمد مهدی

با سلام با تشکر از حسن برخورد و جوابتان. خداوند ما را به راه راست هدایت فرماید ان شا الله التماس دعای فرج یا حق

سعدیه

سلام واقعا خسته نباشین یک مقاله جامع و خیلی مفید بود اجرتون با امام زمان. راستش می خواستم اگه اجازه بدین از مقالتون تو وبلاگم استفاده کنم[خجالت] و اگه اشکالی نداره لینکتون می کنم شمام خواستین با اسم "گل نرگس" منو لینک کنین. باعث افتخاره [گل]یا مهدی ادرکنی[گل]

لوک

سلام هیچ چیز غیر عادی نیست علم در برخی موارد اشتباه می کند و پیشگویی درست از آب در می آید و خیلی موارد دیگر : نظریه پیدایش زمین ، پیدایش اولین موجودات،اشتقاق گونه ها، جدایی قاره ها .... تغییرات بوده و ادامه خواهد داشت فقط بعد از وقوع می توانیم تفسیر کنیم آن هم احتمالاً چون نظریات داروین و لامارک 100 در 100 تایید نشده است... پس با خونسردی کامل و ایمان به خدا آرامش خود را حفظ کرده منتظر آینده ای سرشار از خوبی باشید .